Barcelona s dětmi

Barcelona s dětmi

Listopadový svátek letos vyšel na 4 dny volna, což přímo vybízelo k naplánování leteckého výletu. Jelikož nás za chvilku bude 5, byl to taky poslední termín, kdy mě ještě do letadla pustí a taky první zkušenost pro holky s létáním ( a asi na dlouhou dobu i poslední:-)). Vybírali jsme mezi levnými letenkami, bylo nám víceméně jedno, kam pojedeme, jen by tam mohlo být trochu teplo, abychom nepotřebovali moc oblečení:-) Po dlouhém hledání nakonec padla volba na Barcelonu. Bohužel let nebyl z Prahy, ale z Vídně, v 6:30 ráno. Vyrazili jsme tedy autem o půlnoci z Prahy, objednali parkoviště 2 zastávky vlakem od letiště (sice jsme si představovali nějaký parkovací dům, ale vyklubalo ze z něho spíš pole :-), všechno šlo jak na drátku. Měli jsme jedno placené zavazadlo do zavazadlového prostoru, jinak každý z nás měl jen batůžek, který se zastrčil pod sedadlo před námi a byl zdarma.

V 6 ráno na letišti převládá dobrá nálada, i když je venku zima a mlha by se dala krájet. Již za chvilku se ale vzneseme nad mraky a uvidíme první sluneční paprsky. A hned po příletu do Barcelony se převlékáme do šatů a sandálů a užíváme sluníčko 🙂

Hned po příletu se snažíme zorientovat v místní MHD – z letiště jede speciální metro za 5€ (děti platí stejně jako dospělí), ale zároveň i vlak v rámci MHD, který jsme bohužel nevyužili. Dále si kupujeme family ticket v automatu – vždy 8 jízdenek za 10€. Naše první kroky vedou do přístavu a na pláž, kde smočíme nohy v moři. Z přístavu využíváme lanovku na kopec nad přístavem, odkud procházíme zahradami až k Národnímu muzeu a na Placa d´Espanya, odkud nám jede autobus do našeho kempu u letiště.

V parku del Mirador
Národní muzeum v Barceloně nám připomíná jiné Národní muzeum…
V kempu Tres Estrellas jsme v tuto dobu snad jediní v stanochatce, jinak převládají karavany. Výhoda je poloha přímo na pláži, čehož každý den využíváme. Do centra nám trvá cesta autobusem cca 40 minut.
Koupel v moři hned po východu slunce – moře má asi 18°, nikdo jiný se tu nekoupe:-) voda je ale skoro teplejší než vzduch, takže nejhorší chvíle přichází, když se vyleze z moře. Při našem úsporném balení do jednoho zavazadla jsme si zabalili pouze jeden ručník, což byla chyba 🙂

Další den jsou na programu dvě nejdůležitější památky, které si nechceme a nemůžeme nechat ujít – Sagrada Familia a Park Guell. Do Sagrady je možné koupit lístky pouze online, což uděláme z mobilu těsně před vstupem. Jít dovnitř určitě stojí za to. Holky znají deskovou hru Sagrada, která vypadá skoro stejně jako místní vitráže, takže jsou naprosto unešené. Také mozaiky a sloupy v parku Guell si užívají – nejlepší zábava je hrát tu na schovávanou 🙂

Po návratu z města chceme ještě zajít na pláž, ale překvapí nás tma, která přichází po 5 hodině…takže vycházíme opět po snídani, stavíme z písku a sbíráme mušličky:-)

Po ranní osvěžující koupačce zbývá osvěžit ještě mozky – máme v plánu Muzeum vědy Cosmocaixa. Hned u vstupu se ocitáme ve vybrané společnosti – vítá nás Darwin, Einstain a Marie Currie.

Celé přízemí je přizpůsobeno pro děti – na všechno se dá sáhnout a vyzkoušet. Nutno říci, že ne všechno jsme schopni pochopit a vysvětlit, některé popisky jsou pouze ve španělštině a katalánštině. Nicméně ze všech navštívených míst je toto s nejlepším poměrem cena/výkon – lístek pro dospělého stojí 6€, děti jsou zdarma a strávíme tu snad několik hodin:-)

Po návratu do kempu se ještě rozšoupneme v místní restauraci – dáváme si paellu, kterou nesníme ani ve dvou. Holky volí konzervovanější dětské menu – hranolky s řízkem a celou dobu komentují naše jídlo – prý se ani nemůžou dívat na to, jak to jíme:-)

Poslední den v Barceloně vyrážíme hned po snídani do skanzenu Poble Espanyol, který otevírá v 10.00 – chceme se vrátit brzo na pláž a užít si ještě odpoledne na pláži.

Hned po ránu je tu ale mrtvo – není divu, je sobota v 10 ráno, nějak nás nenapadlo, že je to pro Španěly nekřesťanská hodina. Pomalu se to tu začíná probouzet až kolem poledne 🙂
Co nás ale ani ve snu nenapadlo je, že tu najdeme výstavu Pána prstenů – Luky hned ožívá a vykládá holkám celý příběh.
Nastal čas ochutnat španělský dezert churros a horká čokoláda nesmí chybět 🙂
Po poledni se tu začínají otevírat různé řemeslné dílničky – my si vybíráme malování na sklo.

Poslední den už nás čeká jen cesta na letiště, které máme takřka za bukem. Letí nám to v 11:00 a kromě hledání klíčů od auta na letišti ve Vídni probíhá vše hladce. Moc jsme si výlet do Barcelony užili a krásně jsme využili listopadový svátek. Příště už zase autem se stanem na střeše 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *