Kukyho stezka

Kukyho stezka

Poslední dubnový víkend jsme se čirou náhodou ocitli na svatbě na Vysočině, konkrétně v obci Březiny, v penzionu Na Bělisku. A právě zde začíná Kukyho stezka, asi 500m okruh, na kterém jsme ovšem strávili asi 2 hodiny:-) Stezka nebyla ještě v plném provozu, chyběly např. polštářky s barvou na razítka, mapu jsme si místo na prvním stanovišti vyzvedli přímo v penzionu, ale za to jsme ji měli jenom sami pro sebe!

I když na začátku to vypadalo, že nevyjdem od stanoviště č.1, kde byla pouze houpající se mapa s kuličkou 🙂

Sucho dorazilo i na Vysočinu. Na druhé stanovišti byla pumpa na vodu vypnutá, ale k dispozici byl kyblík a rybníček, ze kterého šla voda nanosit.

Pod stromem nás čekala kuličková třídírna. Zatřesete krabičkou uprostřed, a podle toho, jak se uspořádají, sestavujete pomocí dírek vespod vlastní čtverec. Kdo to má první, vyhrává!

Hotovo!

Poznej podle malého okýnka, co se skrývá na obrázku:-) Maruška trošku jako neřízená střela otevírala všechny okýnka, takže to měla Barunka trošku jednodušší, naštěstí na ty vrchní nedosáhla 🙂

Na další zastávce jsme strávili asi nejvíc času – stromový domeček, roura s kotlíkem a už vařily šiškovou polévku:-)

Kdo tudy prošel? Razítka na dělání stop zvířat do písku…

Nedaleko v lese protéká Svratka se spoustou slepých ramen

Další zastávka, na které jsme strávili poměrně dost času:-) Jdeme si takhle lesem, a zničehonic takové auto…

Tref si své strašidlo! Jenom ne Kukyho, za toho jsou minus body!

Hádejte, koho to nakonec bavilo nejvíc? 🙂

Holky nakonec zvolili taktiku bez auta 🙂

Naše poslední stanoviště mimo mapu…studna a kdo je větší? A pak skoky ze studny, Barunka do trávy a Maruška do náruče:-)

Jako posvatební aklimatizační výstup jsme zvolili nedaleké skály, Čtyři palice. Skály jsou to opravdu impozantní, holky si výstup užili, já jsem jenom trnula, kdy někam sletí:-) Protože když Barunka řekne, že půjde sama bez pomoci, tak chce i Maruška…ale přežili jsme to:-)

Nedaleko je i Pohádková vesnička, na tu už nám ale nezbyl čas. Ten víkend je táááák krátkýýý!