Kurz s Šijeme hravě paní Lenky Brzkové

Kurz s Šijeme hravě paní Lenky Brzkové

Profesionálně vedený dvoudenní kurz pro cca 8 lidí. Na Lence je vidět, že je profesionál s dlouhou praxí. Kurz je založen na přesném měření a dobré technice výroby střihu a ušití.

Jak kurz probíhal

Skupina jsme byla různorodá, mladší, starší, zkušenější i ti úplně šitím nepolíbení. A pro většinu z nás to bylo první setkání s Barefoot stylem obouvání.

Lenka má dlouhou praxi, od oka pozná, že vám ujela ruka i s pravítkem, a že ten přídavek rozhodně není 4 mm. Poradí s tvarováním špičky a případně pomůže s nastavením stroje, když to nešije, jak má. Každý krok šití vždy na nějaké botce předvede. Podělí se o typy na nejlepší postup šití, na který přišla během konstrukce a odlaďování střihu. A ráda poradí i na jiné téma.

Kurz lze pomyslně rozdělit na dvě části. Příprava střihu na míru, cca první dvě až tři hodinky. Pak už samotné šití. 

V ceně byl zahrnut potřebný materiál. Jediné, co jsme si doplatily zvlášť, byla dekorativní látka na vrch bot, případně si má člověk donést nějakou z domu. Já jsem si vybrala možnost zakoupení látky od Lenky. Sice jsem doma nějaké pěkná plátna měla, ale vůbec jsem nevěděla, jestli budou vhodná. Dnes už vím, že každé plátno je vhodné, když se Vám líbí.

První den jsme všechny skončily v podobné fázi. Myslím, že mě osobně chybělo přišít stélku i na druhou botku. Druhý den se došívalo a lepily se plotny. Samy jsme si nanášely lepidlo, ale se samotným přiložením k plotně nám Lenka pomohla (za což jsem byla ráda, chce to cvik). Končili jsme cca ve 12. Počkalo se, až budou mít všichni hotovo a šly jsme udělat společnou fotku. Lenka klade velký důraz na to, že si všichni odnesou hotové botky, a že konec je až skončí poslední člen týmu. Což je super.

Závěrem

Z kurzu mám dobrý pocit, naučila jsem se ušít balerínky a odnesla si typy pro dosažení co nejlepšího výsledku. Dle pozdější zkušenosti mohu Lenky přístup popsat jako hodně technický. Klade důraz na přesnost a kvalitu ušití. Chodí a kontroluje vás průběžně. Celou dobu je tam s Vámi na 100%. Což bylo super, protože myslím, že až na jednu jsme žádné zkušenosti s šitím bot neměly. A všechny jsme si odnesly padnoucí botky, které mi vydržely dodnes.

Vše bylo srozumitelně podáno a v případě nejasností, bylo možné se zeptat. Pokud něco nejde, Lenka poradí, máte-li problém se strojem, má náhradní, nebo vás pustí ke svému. Kurz mohu s čistým svědomím doporučit i pro úplné začátečníky. A jsem ráda, že to byl můj první kurz, dal mi základ a dodnes z těchto znalostí těžím a používám je při konstrukci vlastních střihů. Protože je to můj nejlépe padnoucí střih.

Bohužel fotku těsně po dodělání nemám, ale aspoň uvidíte, jak boty vypadají po druhé sezóně.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *