Květinová ledová miska

Květinová ledová miska

Co si takhle udělat svačinku do vlastnoručně vyrobené misky? Proč ne, ale musí se jíst rychle, jinak se roztopí😊

Nápad na výrobu ledové misky jsme objevily v sešitě Montessori příroda od Svojtky a je poměrně jednoduchý. Nevýhoda trošku je, že výsledek není hned, ale musí se počkat, až voda v mrazáku zamrzne, nejlépe přes noc.

Výhoda je, že k výrobě nepotřebujete moc věcí. Stačí vlastně jen dvě do sebe zapadající mísy. To byl u nás docela problém, aby stěny nebyly moc tenké, nebo moc široké, nakonec jsme se rozhodly pro širší variantu. Holky nasbíraly nějaké květy na louce, ale určitě by nebyl problém dát zamrazit něco jiného, např. plátky pomerančů (ty by se daly po rozmrazení i sníst). Fantazii se meze nekladou.

Postup je následující: Obě mísy dejte do sebe a prostor mezi nimi zaplňte vodou. Menší mísu vyndejte a větší naplňte květy. Teď přichází nejtěžší část – vrátit menší misku zpátky. Voda ji však pořád vytlačuje nahoru, je potřeba ji něčím zatížit. My zvolily kamínky, ale párkrát jsme jich tam daly moc a miska se nám zalila vodou. Takže je potřeba ani moc, ani málo, jinak mísa nebude moc hluboká.

A teď už nezbývá nic jiného, než dát mísu do mrazáku a čekat a čekat😊

Ideální letní svačinka, ovoce v ní zůstane krásně chladné a osvěžující.