Modelářská sobota na zubačce v Kořenově

Modelářská sobota na zubačce v Kořenově

V rámci naší zimní dovolené v Horním Polubném jsme jeden den vyšli na celodenní výlet do Muzea ozubnicové dráhy v Kořenově na nádraží. Cestou jsme hledali kešky a objevili obrovský skalní hřib v nedalekém lesíku. Kdo by to tu čekal😊

Muzeum bylo sice fajn, ale už tehdy jsme si řekli, že se sem musíme vrátit v létě, kdy jsou tu nejrůznější akce a lze si prohlédnout i historické mašinky ve Výtopně.

A tak jednoho letního dne se sešly všechny okolnosti a my do Kořenova na nádraží vyrazili znovu. Všechny mašinky byly venku, dalo se na ně vylézt a pořádně prohlédnout točnu, jako je v Mašince Tomášovi nebo ve Vláčcích z Chuggingtonu.

Ve Výtopně jsme si potom prohlédli modely vláčků. Holkám se nejvíc líbil parní vláček, ze kterého šel opravdový kouř.


Následovala cesta důlním vláčkem, dvě kolečka po malém okruhu hned u nádraží s jednou zajížďkou do minitunelu😊

A pak už nezbývalo nic jiného než se vydat někam opravdovým vlakem. Možností kam se vydat je tu hned několik. „Historické“ soupravy vyjížděly směr Tanvald a Harrachov, historickým autobusem lze dojet na Jizerku nebo do Příchovic (kde je výborná restaurace U Čápa a rozhledna Maják s výstavou věnovanou největšímu českému géniu Járovi Cimrmanovi). My jsme vyjeli směr Harrachov, protože zpátky na nádraží jsme chtěli dojít pěšky po svých.

Cesta zpět měla asi 5 km. nejprve jsme sešli k Jizeře, kde se hodně lidí koupalo. Maruška spala, takže jsme pokračovali dál k viaduktu a pak už cesta vedla víceméně podél železniční trati. Tady už číhali fotografové se stativy, a sledovali, odkud vyjede vlak (i když oni to asi přesně věděli).

Na nádraží v Kořenově jsme se občerstvili, nasáli ještě trochu atmosféry a vydali se k domovu. Rádi se zúčastníme i další akce, stálo to za to😊