My a geocaching

My a geocaching

Tímto příspěvkem bych chtěla vzdát hold geocachingu, neb je to v poslední době zábava, která nám vyplňuje volný čas. Ale nejen v poslední době, svoji první kešku jsem našla v roce 2008 a od té doby se této aktivitě věnujeme, i když nepatříme mezi zapálené keškaře, kteří touto aktivitou vyplňují veškerý volný čas.

S příchodem dětí se z geocachingu stal super způsob, jak vytáhnout děti ven a dostat se na zajímavá místa. I když poslední dobou, když se je snažím nalákat na kešku, tak už mi říkají „Mami, běž si tam sama“ :-). Většinou je cestou zaujme něco jiného, a potřebují si postavit domeček pro skřítky nebo něco podobného. Ale to nevadí, účel vytáhnout je ven je splněn a já si tam teda sama dojdu 🙂

U příležitosti narození holčiček jsme vyslali do světa dva travel bugy (trackovatelné předměty putující z kešky do kešky). Maruščin už nacestoval 34 000km a podíval se až do Jižní Afriky (https://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=4743703). Barunčin už se bohužel ztratil, poté co urazil 12 500km po Evropě. Tak snad se nám v životě taky neztratí:-)

Táta loví na stromě, Barunka pod stromem 🙂
I takhle může vypadat keška:-)
Keška je na tom malém ostrůvku uprostřed rybníka 🙂
Tak kde to je?
Keška uprostřed lesů v Jizerských horách
Díky geocachingu jsme objevili tento super skalní tunel v Lužických horách

Pokud jste se dostali až sem, chtěla bych tu sdílet tipy na kešky v Praze a okolí, které stojí za návštěvu. Samozřejmě v Praze můžete při geocachingu prolézat kanály a šplhat po stromech, ale soustředila bych se na kešky, které potěší nejmenší obyvatele. Dávám jen odkazy a tipy, nechci dávat jakékoli spoilery, abychom nezkazili radost při objevování:-)

První místo si určitě zaslouží Měcholupský upír: https://www.geocaching.com/geocache/GC1HFH6_mecholupsky-upir

Za návštěvu stojí i kešky v okolí letiště Kbely – např. https://www.geocaching.com/geocache/GC5Q3RR_tak-ktera-to-jsou. Pokud máte doma nadšence pro letadla, tak tu bude v ráji. Nedaleko odtud je i letecké muzeum (http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/), které je zdarma a mají tu přichystanou pro děti pěknou hru.

Pokud chcete najít opravdu velkou, ale velkou kešku, vydejte se do Chuchle: https://www.geocaching.com/geocache/GC4BQ9Y_britusky-cache. Nedaleko od ní je pěkný zookoutek, a celá oblast stojí za to.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *