ŘEZACÍ PODLOŽKA, KOLEČKO, PRAVÍTKO

ŘEZACÍ PODLOŽKA, KOLEČKO, PRAVÍTKO

Tato trojice hodně usnadní přípravu jakýchkoliv čtverců, či obdélníků. Používám zejména na nařezání nápletů na ukončení rukávů, průkrčníků, spodní části mikin, přípravu proužků na začištění zipů, apod. Musím říct, že v této oblasti dost urychlí práci.

Pokud jde o vystřihování podle střihu, upřednostňuji nůžky.
Jednou jsem se při řezání oblouků pořádně pořezala. Stačí totiž malá nepozornost, nebo chybka a už teče krev. Moje rada pro tuhle trojici je: „Dvakrát měř, jednou řež a dávej si bacha, kde máš prsty.“

Řezací podložka

Pořídila jsem si „Řezací podložka DW-12121“

  • velikost 90×60 cm jsem ráda, že jsem si pořídila tuto velikost, i když jsem se bála o skladování
  • síla 3 mm
  • oboustranná z jedné strany cm a z druhé palce
  • cena 560 Kč

Viděla jsem i dražší podložky, ale přijde mi, že tato je dostačující.
Samozřejmě nemám zkušenost s dražšími. S touto jsem však spokojená. Na to moje řezání úplně stačí. A využívám ji, i když zrovna neřežu. Připravuji si vše na zemi, tak mám aspoň tvrdý podklad.

Podložku skladuji pod postelí, nebo jen tak položenou v obýváku na koberci a děti z ní mají pevnou podložku na kreslení. Pokud ji někde opřu, začne se kroutit, takže doporučuji skladovat ve vodorovné poloze. U podložky bylo navíc napsáno, že by neměla být vystavena přímenu slunečnímu záření.

Řezací kolečko

Pořídila jsem si „Řezací kolečko YH-930“

  • cena 248 Kč

S tím už tak spokojená nejsem, přijde mi, že se mi hrozně rychle ztupilo. Nevím, jestli jsem něco neudělala špatně. Příště bych zainvestovala do nějakého dražšího a určitě, bych vybrala takové, které má již v základní sadě náhradní řezací nůž.

Obdélníkové pravítko

Spolu s řezací podložkou a kolečkem jsem pořídila i obdélníkové pravítko „Rastrové pravítko M1632 BK“

  • 16×32 cm
  • cena 193 Kč

Prostě pravítko, jsem spokojená. 🙂