Riegrova stezka

Riegrova stezka

Když byly Barunce 4 roky, pořídili jsme na jednom výletu turistický deníček. Na rozdíl od turistických známek nezabírá moc místa a máme ho pořád v batohu. Holky si ho rády prohlížejí a „vzpomínají“ 😊.

A právě díky turistickému deníčku nám padla do oka Riegrova stezka. Jedná se asi o 3 km dlouhou stezku podél břehu Jizery s mosty, tunely, skálami…

Oficiální začátek je v Semilech, my jsme se autem posunuli ještě kousek blíž do Bítouchova. Rozhodli jsme se pro úspornou variantu výletu, takže nás tatínek vysadil na začátku cesty a odjel zaparkovat auto do Spálova, kde jsme chtěli končit. A pak nám běžel v protisměru naproti😊

Okruh by se dal dokončit buď ze Spálova po modré na Mniší skálu a po žluté zpět na začátek (přes kopec), nebo dojít podél řeky do Železného Brodu a dojet vlakem zpět do Semil.

Cesta jde celou dobu po červené značce

Hned na začátku nás čekalo největší lákadlo celé stezky – 77m dlouhý most podél skály přímo nad řekou. Odtud je i pěkný výhled na ferratu na protějším břehu, která je docela frekventovaná.

Vzali jsme s sebou i first bike, ale tady bylo jediné místo, kde jsme ho použili. Následoval těžký terén plný kamenů. Pro kočárky nevhodné.
Taky mají vaše děti talent na schovávaní?
Cesta vede kolem vodní elektrárny.

Mostíky, potůčky, kameny, kořeny…holky stezku doslova proletěly(na naše poměry) A hlavně bez fňukání:-) Dokonce i do kopce vymyslely, že půjdou jenom po kořenech:-)

Hádejte, kolikrát jsme prošli tímto tunelem?

Na závěr studánka a pak nás jenom čekal oběd v hotelu Pod Spálovem a hurá domů. Příště určitě dokončíme okruh přes kopec, ale tentokrát jsme zvolili spaní v autě a klidnou cestu domů 🙂