Zruč nad Sázavou – město stvořené pro děti

Zruč nad Sázavou – město stvořené pro děti

Pokud často jako my jezdíte v létě po D1 a nebaví vás zácpy a omezení, je Zruč nad Sázavou ideální místo, jak si cestu zpříjemnit a nestrávit celý den jen v autě. My máme jedny prarodiče u Valašského Meziříčí a druhé u Břeclavi a už jsme si zvykli naplánovat cestou nějakou zastávku, kde by se děti trochu vydováděli:-) Občas lovíme kešky na odpočívadlech, ale poslední dobou jenom slyším:“Mami, běž tam radši sama:-).“

Ale zpátky do Zruče. Ocitli jsme se tu o jednom říjnovém víkendu a měli jsme na prozkoumání celý den. I když teploty toho dne dosahovaly přes 20°C, vypadalo to tu, že turistická sezóna už skončila a většina atrakcí je zavřená. Vydali jsme se proto na průzkum do informačního centra v místním zámku, kde jsme se dozvěděli, že ne všechno je zavřené a když budeme ve správný čas na správném místě, zaměstnankyně infocentra nám vše otevře:-)

Naše první zastávka vedla do Muzea panenek. Naše dětská parta ve složení 5 holek a jeden kluk byla na tuto návštěvu jako stvořená. I když je to tu spíše určené holčičkám, ani kluci se tu nebudou úplně nudit. Některé panenky dokáží opravdu zaujmout:-)

Nejvíce si návštěvu užila nejmladší Maruška, která chodila od kočárku ke kočárku a zkoumala, která panenka má dudlík a s každou si stihla povykládat:-)

Panenky v kroji a naše dětská skupinka po halloweenské party:-)
Na panenky se nesmí sahat, což vyvolalo ze začátku vlnu zklamání, ale nakonec si na to děti zvykly a i když jenom koukaly, tak si to tu všichni užily.

Naše další zastávkou bylo Kolowratská věž, nepříliš vysoká věžička v zámeckém parku. V každém patře však byla nějaká hádanka pro děti s rytířskou tématikou.

Průlez zdí:-)

Dalším lákadlem je obrovské dětské hřiště hned vedle zámeckého parku, kterému vévodí velká kuličková dráha. V sezóně se tu dají pořídit kuličky ve stánku, který je ovšem dneska zavřený, tak nám nezbývá nic jiného, než se trochu porozhlédnout kolem a hned pár kuliček nacházíme. Příště pro jistotu pytlík kuliček s sebou:-)

Koho to víc baví?
Na hřišti je spousta zajímavých prvků, my se před sluníčkem ukryli do hranolkoviště, ovšem jen do chvíle, kdy se jedna dřevěná věž zhroutila a kostička zasáhla někoho do hlavy:-)

Poslední naše zastávka v tomto městě je Vodácké muzeum. Děti tu nejvíc zaujaly houpačky přímo před muzeem:-)

Zábavné bylo i pouštění kačenky po proudu
Nakonec jsme se pokusili nafouknout raft:-)

Zbytek našeho prodlouženého víkendu jsme se toulali a keškovali po okolí, je tu spouta nádherných a zapomenutých míst. Na závěr přikládám fotku z našeho dětského halloweenského večírku:-)Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *